Rezervace knih

Formulář umožňuje zobrazit seznam knih, které si můžeme půjčit a rezervovat. Dostaneme se na něj odkazem Ostatní moduly - Knihovna - Rezervace knih:

KOVSK_~1_img94

V přehledné tabulce je představen Název knihy, její Autor, Signatura, Druh knihovny a položka Volných/Celkem (kolik výtisků knihy je v danou chvíli volných/kolik se jich celkem v knihovně nachází). Vpravo u každého záznamu se nachází tlačítko Rezervace. Po jeho stisku se objeví následující stránka:

KOVSK_~1_img95

Na detailu formuláře vyplníme pole Datum rezervace (odkdy si knihu rezervujeme) a stiskneme tlačítko Uložit. Tím dojde k uložení rezervace.

Pokud se vrátíme na úvodní podobu formuláře (viz první obrázek v kapitole Rezervace knih) a klikneme na tlačítko Výpis knihovny, zobrazí se následující obrázek:

KOVSK_~1_img96

Zde si můžeme podle kritérií Typ výpisu a Druh knihovny nechat vypsat exempláře. Položka Poslední vypůjčitel je neměnná, vždy je zde vybrán žák/student, který je právě do aplikace přihlášený nebo jehož rodiče jsou právě přihlášeni.  Stiskneme tlačítko Zobrazit záznamy:

KOVSK_~1_img97

Zde vidíme seznam knih podle námi vybraných kritérií. Stiskem tlačítka Zpět na seznam knih se dostaneme na původní formulář Rezervace knih.